جراحی پلاستیک و کاربرد زالو پس از عمل جراحی

 

 

امروزه در کشورهای متعددی از زالو در جراحی های پلاستیک استفاده می شود. برای مثال ، احتقان سیاهرگی و در نتیجه ترومبوز ، جدیدترین عوارض پیوند پوست می‌باشد. فساد بافت پس از عفونت و عفونت خونی ایجاد می‌گردد. عدم تعادل در همودینامیک باعث نارسایی سیاهرگی می‌شود. روش معمول برای درمان که دکمپرس کردن در فاصله کمی از محل و تخلیه هماتوم زیر پوست به وسیله برش در پوست است ، اکثراً موفقیت‌آمیز نیست. اما در بیمارستان لیوبلجانا در سال 1955 از زالو برای اولین بار  برای درمان احتقان سیاهرگی استفاده شد و نتایج بسیار امیدوار کننده ای تقریباً برای تمام بیماران به دست آمد .جراحی پلاستیک

برای بیشترین احتقان خونی ، حدود 3 الی 6 زالو مورد نیز است. باید اجازه داد تا زمانی که زالوها می‌خواهند خون بمکند و برای مدت نامحدودی بعد از افتادن زالوها ، خونریزی به مدت 24 تا 48 سال ادامه یابد. دو الی سه بار باید این روش تکرار شود. رفع احتقان به طور واضع قابل رویت می‌باشد ، به شرطی که زالوها در محل مناسب قرار داده شوند و  مشکل گردش خون غیر قابل برگشت نشده باشد.

زالو دارای خواص ویژه ای است که به طور منحصر به فردی قادر است بافتی که در اثر اختلال گردش خون به خطر افتاده را نجات دهد. در بسیاری از مراکز جراحی دنیا ، زالو مورد استفاده قرار گرفته و جراحان توانسته اند اعضای پیوندی را که با هیچ روشی قابل درمان نبوده به وسیله زالو هیرودومدیسینالیس نجات دهند.

به طور کلی ، زالو درمانی در جراحی پلاستیک و پیوند اعضا دارای کارکردهای زیر است :

  • بعد از پیوند پوست یا ماهیچه برای خون رسانی بهتر به عضو پیوندی زالو درمانی اثرات مفیدی دارد.

  • زالو برای درمان احتقان عروق ، ( احتقان عروق زمانی روی می‌دهد که سیستم سیاهرگی قادر به تخلیه خون سیاهرگی از مناطق بدن نباشد ) و رفع مشکلات جراحی پلاستیک و جراحی میکرو استفاده می‌شود. در پیوند پوست و ماهیچه ‌هم از زالو استفاده می‌ شود.

  • در جراحی‌ها برای رفع احتقان عروق ، ادم ، ترومبوز و نکروز از زالو می‌توان سود جست.

  • بعد از جراحی زیبایی و ترمیمی ، به منظور کاهش یا رفع چین و چروک صورت ، زالو اندازی بسیار مفید است. زالو سبب تسریع و تشدید گردش خون پوست شده و از این طریق بافت ناحیه بهتر و بیشتر از خون مشروب می‌شود. در واقع تغذیه بافت بهتر می‌شود و چین و چروک‌های ریز از بین می‌رود.

در سال 1993 ولز و همکارانش و در سال 1995 آدامز و همکارانش اثر زالو در جراحی پلاستیک را گزارش کرده اند.

 

/ 0 نظر / 130 بازدید