مفصلی و درمان برخی از انواع آن با زالو درمانی

از زالو برای درمان بسیاری از بیماری های مفصلی استفاده می شود. شرح این موارد ذیلا آمده است:

الف) آرتروز : آرتروز به معنی فرسودگی مفصل است و به طور طبیعی در افراد مسن شدیدتر ظاهر می‌شود و مفاصل زانو ، شانه ، ران و انگشتان بیشتر مبتلا می‌شوند و درد به علت فرسودگی غضروف و عکس‌العمل حاصله ایجاد می‌شود. زالو درمانی قادر به ترمیم فرسودگی غضروف نیست ، بلکه به احتمال قوی با کنترل تورم باعث کاهش درد می‌شود.

زالو اندازی در درمان آرتروز بخصوص آرتروز زانو تأثیر بسیار زیادی دارد در این گونه موارد باید زالو اندازی 2-3 مرتبه تکرار شود.

در یک مطالعه 105 بیمار مورد بررسی قرار گرفتند 54 نفر آنها مبتلا به آرتریت روماتوئید و 51 نفر مبتلا به استئوآتریت بودند هر بیمار 1 تا 5 مرتبه تحت زالو درمانی قرار گرفت. زالوها روی منطقه دردناک انداخته شدند. در تمام بیماران در بطور چشمگیر کاهش یافت، دردها ماهیچه‌ای نیز بطور قابل ملاحظه‌ای کاسته شد. و نتیجه این تحقیق در کنگره روماتولوژی اروپا در 23 ژوئن 2002 ارائه شد. در یک مطالعه دیگر 16 بیمار 9 تا 69 ساله مبتلا به درد زانو با تشخیص استئوآرتریت تحت درمان با زالو قرار گرفتند. 10 بیمار بهبودی کامل یافتند.

گفته می‌شود اثرات درمانی زالو در آرتروز و آرتریت به دلیل وجود آنزیم ژله مانندی بنام Orgelase در بزاق جانور است.

ب) اسپاسم و دردهای عضلانی : با زالو اندازی روی مناطق دردناک می‌توان درد را کاهش داد و اسپاسم را بر طرف کرد.

ج) رماتیسم مفصلی : در این بیماری در نتیجه فشار تورم حاد در مفصل درد ایجاد می‌شود. زالو درمانی به وسیله کنترل تورم حاد ، درد مفصل را کاهش می‌دهد. زالو مستقیماً روی مفصل آزرده گذاشته می‌شود که بیشترین تأثیر را دارد. در رماتیسم مفصلی زالو درمانی فقط یک روش کمکی است ولی به تنهایی کافی نیست.

3) صدمات : زالو درمانی موقعیت خوبی را در درمان کوفتگی‌ها ، صدمات ، خون مردگی و ورم کسب کرده است. همچنین نتایج خوبی در عفونت بریدگی و غیره داشته است. از دیگر موارد بهبودی صدمات به وسیله زالو درمانی می‌توان به موردی اشاره نمود که بعد از گذشتن 4 ماه از فرو رفتن تکه شیشه‌ای در کف پا ، تورم و روم همراه با چرک زیاد مشاهده شد که به وسیله 4 زالو روزانه، بعد از 8 روز درمان شد. صدماتی که با زالو درمانی قابل درمان هستند به شرح زیرند:

الف) هماتوما : هماتوم‌های بزرگ می‌تواند برای بیمار دردناک باشد و باعث بسته شدنج جریان خون به آن محدوده شود. با گذاشتن زالو در اطراف هماتوم، می‌توان هماتوم را درمان کرد.

ب) کشیدگی : کشیدگی به علت کشش زیاد بر روی یک عضو ایجاد می‌شود. کشیدگی مچ پا بر اثر تمرینات ورزشی ، یک کشیدگی ضایعه‌ای دردناک می‌باشد که معمولاً همراه با هماتوم و تورم است. زالو درمانی برای هماتوم بافت‌های آسیب دیده (ضربه دیده) مفید است و خون و مواد محبوس شده دریافت را تخلیه (درناژ) می‌کند و از آسیب بیشتر به بافت جلوگیری می‌کند. زالوی پزشکی به طور مستقیم روی ضایعه گذاشته می‌شود. بیمار بهبود درد و جریان خون را به خوبی تجربه می‌کند و بسیار سریع و زود درمان می‌شود.

/ 1 نظر / 516 بازدید
سارا

وبلاگ قشنگ با مطلبایه خوبی دارین[لبخند]