آشنایی با سرطان و راههای مقابله با آن

آخرین اخبار درباره سرطان از بیمارستان جان هاپکینز

1 - هر شخص دارای سلول های سرطانی در بدن خود است. این سلول های سرطانی در آزمایشهای استاندارد خود را نشان نمی دهند تا آنکه به مقدار چند میلیارد سلول افزایش یابند. زمانی که پزشکان  به اشخاص مبتلا به سرطان اعلام می کنند که دیگر در بدن آنها سلول سرطانی وجود ندارد، این حالت فقط بدان معناست که آزمایشها دیگر قادر به ردیابی و پیدا کردن سلولهای سرطانی نیست زیرا آن سلول ها به مقدار قابل رد یابی شدن در بدن  وجود ندارند.

2– سلولهای سرطانی بین شش تا ده مرتبه در دوره زندگی یک انسان پیدا می شوند.

3 – زمانی که سیستم ایمنی انسان قوی باشد سلولهای سرطانی از بین می روند و از ایجاد تومور سرطانی جلوگیری میشود.

4 - زمانی که شخص بیماری سرطان دارد نشانه آنست که وی دارای کاستیهای تغذیه ای شده است. منشاء این کاستی ممکن است ژنتیک، محیطی، غذا ها و عواملی درشیوه زندگی باشد.  

5 – برای غلبه بر کاستی های متعدد تغذیه ای، تغییر در رژیم غذایی شامل اضافه کردن بعضی مخلفات غذایی، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.
 
6 – شیمی درمانی ضمن آنکه باعث مسموم کردن فوری سلول های سرطانی است که سریع رشد می کنند، سلول های سالم بدن درمغز استخوان و دیواره روده ها و غیره  را که سریع رشد می کنند نیز از بین می برد و می تواند سبب ضایعه اعضایی از بدن مثل کبد، کلیه ها، قلب و ریه ها و غیره شود.
7 - پرتوگیری ضمن آنکه سلولهای سرطانی را نابود می کند سلولهای سالم را نیز می سوزاند، ضایع می کند و باعث تخریب آنها می شود.  
٨- درمانهای اولیه با شیمی درمانی و پرتو درمانی غالبا اندازه تومور را کاهش می دهد. با این وصف شیمی درمانی و پرتودرمانی درازمدت به نابودی بیشتر تومور منتج نمی شود.
9 - زمانی که بدن تحت تاثیر مسمو میت ناشی از شیمی درمانی و پرتودرمانی قرار می گیرد سیستم ایمنی در معرض خطر و نابودی واقع می شود بنا براین شخص ممکن است مقاومت خود را در برابر انواع مختلف عفونتها و عواقب ناشی از آن از دست بدهد.   
 
10 - شیمی درمانی و پرتو درمانی می تواند باعث جهش ژنتیکی سلولهای سرطانی گردد و آنها را مقاوم و پایدار کند و در نتیجه نابود کردن آنها مشکل خواهد شد. جراحی می تواند باعث گسترش سلول های سرطانی به دیگر نقاط بدن شود.  
11 – یک راه موثر مبارزه با سرطان غذا نرساندن به سلولهای سرطانی و عدم رساندن مواد غذایی مورد نیاز سلول برای جلوگیری از افزایش و چند برابر شدن تعداد سلولها است.
 
سلولهای سرطانی از چه موادی تغذیه می شوند؟ 
  
١- قند تغذیه کننده سرطان است. با قطع مصرف قند یک عامل مهم تامین غذا برای سلولهای سرطانی قطع می شود. جانشین های قند نظیر NutraSweet  ، Equal ، Spoonful و غیره با Aspartame  ساخته می شود و زیان آوراست. یک جانشین طبیعی بهتر عسل مانوکا یا ملاس ناشی از قند سازی است  لیکن مقدار مصرف آن باید بسیار اندک باشد. نمک سفره دارای افزودنی شیمیایی است که رنگ آنرا سفید کند. جانشین بهتر نمک سفره نمک حاصل از آب دریا است.
٢- شیر باعث می شود که بدن بخصوص در سیستم گوارش (معده و روده ها) مخاط درست کند. سرطان از مخاط تغذیه می کند. با قطع مصرف شیر و جانشین کردن آن با شیر سویا سلولهای سرطانی در برابر بی تغذیگی قرار می گیرند.

٣ - سلولهای سرطانی در محیط اسیدی مقاوم و پایدار می شوند. با رژیم مبتنی بر گوشت قرمز بدن اسیدی می شود و بهتر آنست که ماهی خورده شود و بجای مصرف گوشت گاو و خوک مقدار کمی گوشت مرغ بهتر است. گوشت قرمز همچنین محتوی آنتی بیوتیک هایدامی، هورمون های رشد و انگل است که تماما بخصوص برای اشخاص مبتلا به سرطان آسیب رسان است.  
۴ - رژیم غذایی با 80% سبزیجات تازه و آب میوه و بنشن، دانه های نباتی، آجیل ها و مقداری میوه بدن را در محیط قلیایی قرار میدهد. آنزیم های زنده در آب سبزیجات تازه به آسانی جذب می شود و ظرف 15 دقیقه به سطوح سلولی می رسد تا سلولهای سالم را رشد کافی دهد و تقویت کند. برای بدست آوردن آنزیم های زنده بمنظور ساختن سلول های سالم کوشش کنید آب سبزیجات تازه (بسیاری از سبزیجات از جمله جوانه لوبیا) مصرف کنید و دو تا سه مرتبه در روز مقداری سبزیجات خام بخورید. آنزیم ها در حرارت 104 درجه فارنهایت (یا 40 درجه سانتیگراد) ازبین می روند.     
۵ - از خوردن قهوه، چای وشکلات که دارای کافئین زیاد است پرهیز کنید. چای سبز جانشینی خوب و دارای خواص ضد سرطان است. بهترین نوشیدنی آب است. برای جلوگیری از ورود توکسین های معروف (مواد سمی ) و فلزات سنگین در آبهای لوله کشی به بدن، مصرف  آب تصفیه شده یا فیلتر شده  مناسب است. از خوردن آبهای تقطیر شده پرهیز کنید.
۶ - هضم پروتئین گوشت قرمز سخت است و نیاز به مقدار زیادی آنزیم گوارشی دارد. گوشت هضم نشده که در روده ها باقی بماند فاسد می شود و مسمومیت ایجاد می کند.
٧ - دیواره های سلول سرطانی دارای پوشش پروتئین خشن است. با صرفنظر کردن از خوردن گوشت یا کمتر خوردن آن آنزیم بیشتری برای حمله به دیواره های پروتئینی سلول سرطان آزاد می شود و به بدن امکان می دهد سلول های سرطانی را از بین ببرد. 
 
٨ – بعضی مکمل ها : IP6, Flor-ssence, Essiac, anti-oxidants, vitamins, minerals, EFAs etc.)) سیستم ایمنی را بهبود می بخشند تا سلولهای مبارزه کننده و کشنده خود بدن را برای از بین بردن سلول سرطانی تقویت کنند. مکمل های دیگرنظیر ویتامین ای (E) توان برنامه ریزی کشتن سلول یعنی روش معمولی خلاصی یافتن از سلول های آسیب دیده، غیر ضروری و غیر لازم بدن را دارند .       

٩ – سرطان بیماری جسم و روح و روان است. داشتن روحیه مثبت و پیکارجو به شخص مبارزه کننده با سرطان کمک می کند که به بقای خود ادامه دهد. خشم و عدم بخشش و تند خویی بدن را در برابر محیط پر تنش و ترشرویی قرار می دهد. بیاموزید که روحیه ای توام با عشق و بخشندگی داشته باشید. بیاموزید که همواره  حالت آرامش و دلی آرام داشته باشید و از زندگی لذت ببرید.
١٠ – سلول های سرطانی در محیط حاوی اکسیژن توان ماندن ندارند. ورزش روزانه و تنفس عمیق باعث می شود که اکسیژن به لایه های سلولی برسد. اکسیژن درمانی روش دیگرِی برای از بین بردن سلول های سرطانی است.  
 
/ 0 نظر / 209 بازدید